شماره : 272
6 / 10 / 2021 - 10:40

غرق شدن جوان ۲۰ساله دراستخرآب کشاورزی

فرمانده انتظامی شهرستان "اقلید" از غرق شدن جوانی 20 ساله در استخر آب کشاورزی خبر داد.؛

سرهنگ “مراد صارمی” بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره غرق شدگی در استخر آب کشاورزی در یکی از روستاهای شهرستان اقلید، بلافاصله ماموران جهت بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

به گزارش کلید فارس، وی اظهار کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد جوانی ۲۰ ساله به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا در استخر آب کشاورزی غرق و فوت کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه جسد متوفی تحویل پزشک قانونی شد، گفت: شنا کردن در کانال آبیاری و استخرهای آب کشاورزی بسیار خطرناک می باشد و به شهروندان توصیه می شود از شنا کردن در این مکان ها جدا خودداری کنند.

 

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 272 توسط mirghaderi و در روز چهارشنبه 6 اکتبر 2021 ساعت 10:40:05
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 269
5 / 10 / 2021 - 18:55

تولد نوزاد عجول در آمبولانس اقلید

نوزاد پسر در آمبولانس فوریت‌های پزشکی اقلید با اقدامات به موقع امدادگر اورژانس به دنیا آمد. ؛

به گزارش کلید فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید شعبانی امدادگر اورژانس شهرستان اقلید که با اقدام به موقع خود جان مادر و نوزاد را نجات داده است گفت: با دریافت گزارشی از یک مورد مادر باردار که با درد شدید روبرو شده بود، بلافاصله آمبولانس به یکی از روستاهای بخش مرکزی اعزام شد.

او بیان کرد: هنگام رسیدن اورژانس ۱۱۵ به محل ماموریت، مشخص شد که مادر باردار وضعیت خوبی ندارد و اقدامات لازم برای انتقال بیمار به مرکز درمانی اقلید انجام شد.

شعبانی تصریح کرد: در مسیر انتقال مادر وضعیت مناسبی نداشت و امکان به خطر افتان جان مادر و نوزاد زیاد بود و به دلیل طولانی بودن مسیر،  اقدامات لازم برای زایمان در آمبولانس انجام شد.

امدادگر اورژانس شهرستان اقلید ادامه داد: سپس اقدامات لازم دیگر مانند اکسیژن تراپی، کلامپ و بریدن بند ناف، پوآر دهان نوزاد و فراهم کردن محیط گرم انجام شد.

شعبانی افزود: زایمان به صورت موفق انجام و مادر و نوزاد با وضعیت جسمانی سالم به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اقلید تحویل داده شد.

 

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 269 توسط mirghaderi و در روز سه‌شنبه 5 اکتبر 2021 ساعت 18:55:02
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 266
1 / 9 / 2021 - 20:57

دستگیری پزشک قلابی در اقلید

فرمانده انتظامی شهرستان "اقلید" از دستگیری فردی که به نام پزشک از مراجعه كنندگان در فضای مجازی سوء استفاده می‌کرد خبر داد.؛

به گزارش کلید فارس ، سرهنگ “مراد صارمی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا حین بررسی و رصد فضای مجازی مطلع شدند فردی اقدام به بارگذاری تصاویر بانوان اقلیدی بدون پوشش اسلامی در اینستاگرام می‌کند که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی بیان کرد: ماموران با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در یکی از محلات اقلید دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان “اقلید” گفت: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد متهم کارشناس تغذیه می‌باشد و با سوء استفاده از نام پزشک و به بهانه معاینه، از مراجعین عکس تهیه و در فضای مجازی منتشر می‌کرده است.

سرهنگ “صارمی” با بیان اینکه کلینیک متهم توسط پلیس اماکن پلمب گردید، بیان کرد: فرد متخلف برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس با تمام توان و اقتدار با هنجار شکنان برخورد می‌کند و از حقوق قانونی شهروندان دفاع می‌کند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه بی‌نظمی اقتصادی و اجتماعی مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی مجرمان اقدام شود.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 266 توسط mirghaderi و در روز چهارشنبه 1 سپتامبر 2021 ساعت 20:57:08
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 263
16 / 8 / 2021 - 11:17

جولان کرونا در شهرستان اقلید ؛

روز سیاه کرونایی در اقلید

با ثبت 3 فوتی در اقلید بر اثر کرونا روز سیاه کرونایی در اقلید به ثبت رسید ؛

در روز ۲۴ مرداد ماه ثبت بیشترین مرگ مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته اقلید را در وضعیت ویژه ای قرار داد .

افزایش موارد فوتی در شهرستان اقلید میتواند هشداری جدی به شهروندانی باشد که به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی علاوه به خطر انداختن سلامت خودشان سلامت دیگر همشهریان را در معرض خطر قرار میدهند .

متاسفانه همچنان اخباری میرسد که برخی شهروندان علاوه بر عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی به دنبال برگزاری جشن های عقد و عروسی تا قبل از ماه محرم بوده اند که در حال حاضر این آمار نتایج مراسمات بوده است.

همچنین در این ایام تعطیلات در سطح شهرستان دیده شده مسافرانی از خارج از اقلید برای تفریح وارد شهرستان شده اند و عده ای از همشهریان هم جهت تفریح به سمت تفرجگاه های تنگ براق و امثال آن در حال برنامه ریزی و حرکت هستند.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 263 توسط mirghaderi و در روز دوشنبه 16 آگوست 2021 ساعت 11:17:59
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 260
4 / 7 / 2021 - 22:11

کشف کالای قاچاق یک میلیاردی در اقلید

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید از کشف کالای قاچاق یک میلیاردی در بازرسی از یک خودرو نیسان در اقلید خبر داد.؛

سرهنگ مراد صارمی فرمانده انتظامی شهرستان اقلید اظهار کرد: ماموران پاسگاه انتظامی حسن آباد هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک وآن را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو، ۲۵ دستگاه دوچرخه، ۷۲۰ بطری انواع نوشیدنی و تعداد زیادی لوازم خانگی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده را یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 260 توسط mirghaderi و در روز یکشنبه 4 جولای 2021 ساعت 22:11:25
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 255
21 / 6 / 2021 - 17:48

ساز ناسازگاری کولی ها در اقلید/امینتی که خدشه دار شده

در‌ روز های اخیر با ورود کولی ها به شهر اقلید،موجب به اتفاقات بسیاری شده اند که مردم شهر را آزرده خاطر کرده است.؛

به گزارش کلیدفارس؛ در روز های اخیر طبق روال هر سال، مردمانی بنام کولی در منطقه بالای شهر سکونت کرده اند که این سکنا گزیدن برای خانواده های آن منطقه و حتی افرادی که برای پیاده روی به آن منطقه میروند خطر آفرین شده که مالی و جانی است.
یکی از ورزشکاران میگوید: اگر برای پیاده روی به آن منطقه حرکت کنیم سگ های وحشی کولی ها رعب و وحشت را به دلمان می آورند و گاه در بیشتر مواقع به آدم حمله میکنند.

یکی دیگر از اهالی گفت:

ما نمیتوانیم از خانه بیرون برویم چرا که برخی اوقات کولی ها به خانه ما می آیند و با رسیدن ما از خانه خارج میشوند.

این اتفاق را از اهالی میدان شهدا هم سوال کردیم که با ابراز تاسف افزودند: چه در روز و چه در شب کولی ها به در خانه هایمان مراجعه میکنند و با زور از ما طلب برنج و پول و اقلام خوراکی میکنند.
اگر هم با اقلام همراهیشان نکنیم طلب پول میکنند و اگر هم در خانه باز باشد وارد خانه میشوند و با درگیری خارج میشوند.

کولی ها هر ساله رفتار های عجیب و خارج از عرف و مخل امنیتی را انجام میدهند و مراکز امنیتی انتظامی که باید نظارت و برخورد داشته باشند هم به ظاهر این افراد را به حال خود رها کرده اند و ما امیدواریم برخوردی صورت پذیرد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 255 توسط mirghaderi و در روز دوشنبه 21 ژوئن 2021 ساعت 17:48:06
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 250
21 / 6 / 2021 - 12:33

شناسایی ضارب ماموران منابع طبیعی شهرستان اقلید

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اشاره به پیگیری‌های قضایی جهت شناسایی ضارب ماموران منابع طبیعی شهرستان اقلید و تشریح این خبر اظهار داشت:؛

به گزارش پایگاه خبری کلید فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اشاره به پیگیری‌های قضایی جهت شناسایی ضارب ماموران منابع طبیعی شهرستان اقلید و تشریح این خبر اظهار داشت:در پی دریافت گزارشی از وقوع یک فقره آتش سوزی در منطقه سده این شهرستان بلافاصله ماموران یگان حفاظت به محل اعزام شده که با مشاهده متخلفی که با آتش زدن اراضی ملی بالادست باغ خود قصد تصرف این اراضی را داشت اقدام به تذکر داده، اما فرد خاطی با سرپیچی از قوانین و عدم تبعیت از دستورات پس از مواجه با ماموران اقدام به ضرب و شتم و هتاکی مامور منابع طبیعی کرده است.

صمد نژاد با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این متهم اظهار کرد: در حال حاضر طبق تحقیقات قضایی فرد متخلف مورد شناسایی قرار گرفته و پیگیری‌های قضایی جهت دستگیری وی ادامه دارد.

او ضمن قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی در جهت شناسایی متخلفان منابع طبیعی تصریح کرد: افراد خاطی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان معرفی شده اند.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اشاره به پیگیری این رویداد و برخورد قضائی شدید با متخلفان اراضی ملی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی مجازات سنگین قانونی در انتظار ضاربان و خاطیان به همکاران منابع طبیعی است.

او خواستار مشارکت فعالانه گروه‌های مردمی طبیعت دوست در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی شد و افزود: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه گزارش تخریب آتش سوزی و تصرف اراضی ملی مراتب را به سامانه رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 250 توسط mirghaderi و در روز ساعت 12:33:39
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 247
12 / 6 / 2021 - 18:30

غرق شدن نوجوان ۱۶ ساله در چشمه تنگ براق اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از غرق شدن نوجوان ۱۶ ساله در چشمه "تنگ براق" این شهرستان خبر داد.؛

به گزارش پایگاه خبری کلید فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ مراد صارمی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر غرق شدن نوجوانی در چشمه “تنگ براق” اقلید، بلافاصله ماموران به همراه عوامل امدادی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

 

او اظهار کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد نوجوانی ۱۶ ساله مذکر در حال شنا کردن بوده که به دلیل آشنا نبودن با فنون شنا دچار غرق شدگی و فوت کرده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با اشاره به اینکه هر سال با شروع فصل گرما افراد زیادی برای پر کردن اوقات فراغت خود به حاشیه رودخانه و استخر‌ها سفر می‌کنند و به دلیل توجه نکردن به تابلو‌های هشدار دهنده غرق می‌شوند، افزود: شنا کردن در آن مکان‌ها بسیار خطرناک است و به شهروندان توصیه می‌شود از آب تنی در این مکان‌ها جدا خودداری کنند.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 247 توسط mirghaderi و در روز شنبه 12 ژوئن 2021 ساعت 18:30:19
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 244
10 / 6 / 2021 - 1:47

انبار ۳۲ میلیاردی احتکار خودرو در اقلید لو رفت

فرمانده انتظامی اقلید از شناسایی یک انبار و کشف 5 دستگاه خودرو احتکار به ارزش 32 میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.؛

به گزارش پایگاه خبری کلید فارس به نقل از خبرگزاری فارس؛سرهنگ مراد صارمی بیان کرد: در راستای طرح مبارزه با اخلالگران اقتصادی، روز گذشته ماموران پلیس امنیت عمومی اقلید از وجود انبار احتکار خودرو در یکی از محله‌های این شهرستان مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

 

وی افزود: پس از هماهنگی قضائی ماموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن انبار موفق به کشف ۵ دستگاه خودرو شامل ۳ دستگاه جک و ۲ دستگاه پژو پارس و هایما که احتکار شده بود شدند.

 

فرمانده انتظامی اقلید با بیان اینکه ارزش خودروهای احتکار شده برابر نظر کارشناسان، ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه مالک به مراجع قضائی معرفی شد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 244 توسط mirghaderi و در روز پنج‌شنبه 10 ژوئن 2021 ساعت 01:47:06
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 241
2 / 6 / 2021 - 19:35

تزریق واکسن کرونا در اقلید از مرز ۴۴۰۰ دوز عبور کرد

گزارش روزانه واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت اقلید نشان می دهد که تاکنون بالغ بر ۴۴۰۰ دوز واکسن کووید۱۹ در شهرستان اقلید تزریق شده است.؛

به گزارش کلید فارس به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت اقلید ،رئیس شبکه بهداشت و درمان اقلید گفت: برنامه واکسیناسیون بر علیه کووید۱۹ در شهرستان اقلید همزمان با سراسر کشور از اسفند ماه سال گذشته با تزریق واکسن به کادر درمان بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اقلید شروع شد.

دکتر مسعود جوکار با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کووید۱۹ در کاهش مرگ و میر و زنجیره انتقال کرونا، افزود: بیشترین موارد مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در افراد بالای ۶۰ سال جامعه است که با اتمام واکسیناسیون این گروه تا حد زیادی از مرگ و میر کاسته می شود.

او همچنین با اشاره به آمار تفکیک شده تزریق واکسن کووید۱۹ در شهرستان اقلید گفت: تعداد افراد واکسینه شد در شهر اقلید حدود ۲۴۰۰ نفر و در مناطق شهری و روستایی تابعه بیش از ۱۹۰۰ نفر می باشد.

دکتر جوکار همچنین با اشاره به اهمیت سلامت افراد با بیماری های خاص، جانبازان بالای۸۰ درصد و افراد با شرایط شغلی در معرض خطر شدید ابتلا به کرونا، گفت: حدود ۴۰ نفر از معلولین مجتمع نرجس، بیش از سی نفر از جانبازان بالای ۸۰ درصد و تعدادی از پاکبانان شهرداری نیز بر علیه بیماری کووید۱۹ واکسینه شده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اقلید ضمن تشکر و قدردانی از زحمات پرسنل واحد بیماری های واگیر و واحد واکسیناسیون مرکز بهداشت، گفت: مجموعه سلامت شهرستان تمام ظرفیت خود را در جهت تزریق بموقع و ایمن واکسن کووید۱۹ به مردم شهرستان به کار می گیرد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 241 توسط mirghaderi و در روز چهارشنبه 2 ژوئن 2021 ساعت 19:35:35
© Copyright 2021 https://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر