شماره : 337
۲۲ / ۱۱ / ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱

توسط اورژانس اقلید؛؛

کودک دوساله آسپاسی از مرگ حتمی نجات یافت

به گزارش کلیدفارس؛ محسن رضایی رئیس مرکز اورژانس شهرستان اقلید از نجات یافتن کودک ۲ ساله اهل آسپاس توسط پایگاه اورژانس آسپاس خبر داد‌.؛

وی عنوان داشت:کودک دو ساله که بر اثر ورودی جسم خارجی دچار انسداد کامل راه تنفسی شده بود پس از تماس با اورژانس تیم اعزام و تکنسین در محل و در کمترین زمان ممکن حاضر شدند.

رضایی اضافه کرد: در این ماموریت تکنسین پایگاه اورژانس آسپاس موفق شدند جسم خارجی را خارج کنند و کودک را به زندگی باز گردانند.

 

رئیس اورژانس شهرستان اقلید ادامه داد: مامورین تکنسین اورژانس پس از خارج کردن جسم خارجی و جان گرفتن کودک ۲ ساله، توسط آمبولانس کودک را به جهت اقدامات بیشتر به مرکز درمان بستر سده منتقل کردند.

 

آسپاس در ۵۰کیلومتری شهر اقلید قرار دارد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 337 توسط mirghaderi و در روز جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱:۱۴
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 333
۲۰ / ۱۱ / ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴

از قول تسهیلاتی سردار به کلید فارس تا بیمه اقتصاد مقاومتی ها

سردار زهرایی فرمانده بسیج سازندگی کشور در حاشیه بهربرداری از هزارو هشتاد و هفت کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی استان فارس و همچنین افتتاح مجمع اشتغال کارگاهی شهرستان اقلید در گفت و گوی اختصاصی با کلید فارس گفت:زمینی که اختصاص یافته است برای ساخت مجتمع اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی برای شهرستان اقلید در

سردار زهرایی فرمانده بسیج سازندگی کشور در حاشیه بهربرداری از هزارو هشتاد و هفت کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی استان فارس و همچنین افتتاح مجمع اشتغال کارگاهی شهرستان اقلید در گفت و گوی اختصاصی با کلید فارس گفت:زمینی که اختصاص یافته است برای ساخت مجتمع اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی برای شهرستان اقلید در حال بررسی است و بزودی فعالیت های گسترده انجام میشود.

 

وی با تاکید بر قول ویژه ی خود به کلید فارس افزود :بابت این نمایشگاه و غرفه هایی که امروز شاهد آن بودیم یک و نیم میلیارد تسهیلات ۴درصد در اختیار مجموعه‌ی این شهرستان قرار میگیرد تا در بین غرفه داران و صندوق ها توزیع شود .

 

فرمانده کل بسیج سازندگی کشور در خصوص بیمه این افراد هم افزود ما بر سر یک خوشه سازی میتوانیم این افراد را بیمه کنیم که این نیز در دستور کار قرار می‌دهیم.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 333 توسط mirghaderi و در روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴:۰۹
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 328
۸ / ۱۱ / ۱۴۰۰ - ۵:۴۷

کشف ۲ میلیارد تومان بذر تقلبی در اقلید

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس از کشف بذر هویج تقلبی به ارزش ۲۴ میلیارد ریال در شهرستان اقلید خبر داد.؛

حمید دبیری با بیان اینکه اکیپ بازرسی و نظارت بر واحدهای گیاه پزشکی ۵۱۴ کیلو بذر هویچ تقلبی را کشف و ضبط کردند، گفت: در این عملیات یک تن سَم تقلبی، قاچاق و تاریخ مصرف گذشته به ارزش پنج میلیارد ریال نیز کشف و توقیف شد.

 

به گزارش کلید فارس به نقل از جهاد کشاورزی فارس، دبیری خاطرنشان کرد: پرونده متخلفان به منظور طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع شده است.

 

دبیری با بیان اینکه این مدیریت متولی و مدیر نظارت بر توزیع سموم است، گفت: اکیپ بازرسی و نظارت بر واحدهای گیاه پزشکی متشکل از کارشناسان این مدیریت، نماینده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، نماینده اتحادیه فروشندگان سموم و نماینده تعریزات استان فارس است.

 

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان فارس همچنین به بهره برداران توصیه کرد که سموم و سایر نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز را از فروشگاه‌های مجاز تهیه کنند.

 

 

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 328 توسط mirghaderi و در روز جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۷:۰۷
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 325
۲۲ / ۹ / ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

عامل آتش سوزی مراتع اقلید به ۴۲ ماه حبس محکوم شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: با رای دستگاه قضایی عامل آتش سوزی مراتع منطقه سده شهرستان اقلید به ۴۲ ماه حبس محکوم شد.؛

عبدالحسن صمد نژاد مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: بر اساس رای صادره از دادگاه کیفری شهرستان اقلید متخلف آتش سوزی مراتع ملی منطقه سده این شهرستان به تحمل ۴۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 

او اظهار داشت: در پی وقوع حریق در کوه‌های منطقه سده بلافاصله پیگیری‌های لازم جهت شناسایی علت این آتش سوزی آغاز و در نهایت پس از تحقیقات انجام شده باهمکاری عوامل قضایی متخلف شناسایی و دستگیر شد.

 

صمدنژاد با بیان اینکه دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده‌های تخریب و تصرف اراضی ملی بسیار جدی است از حمایت و اهتمام ویژه این مجموعه در برخورد با متخلفان و متجاوزان عرصه‌های منابع طبیعی قدردانی کرد و افزود: بر اساس این حکم مراجع حقوقی دادگاه کیفری ۲ شهرستان اقلید با تایید صحت آتش سوزی عمدی متخلف را به۴۲ ماه حبس تعزیری و پرداخت خسارت به منابع طبیعی محکوم کردند.

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس تصریح کرد: حکم صادره به استناد ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور و ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی صادر شد.

 

لازم به ذکر است در آتش سوزی عمدی این منطقه که ۳۰ خرداد ماه به وقوع پیوست بیش از ۸ هکتار از مراتع وگونه‌های جنگلی نظیر کیکوم، ارژن، گون و دیگر گونه‌های گیاهی از بین رفت.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 325 توسط mirghaderi و در روز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰:۱۲
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 300
۲۰ / ۹ / ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷

امام جمعه کوه چنار؛؛

شهدا؛دست پرورده دستغیب ها هستند

حجت الاسلام شهیدی:آیت الله دستغیب ولایتمدار و مردم دار بود.؛

به گزارش کلیدفارس بخش کوهچنار؛مراسم سالگرد شهید آیت الله دستغیب به همراه وداع با یک شهید گمنام تازه تفحص شده عملیات بدر دوران دفاع مقدس،عصر امروز پس از نماز مغرب و اشاء با حضور خانواده محترم شهدا،مسوولین و عموم مردم کوهچنار در مصلای جمعه شهر قائمیه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام شهیم امام جمعه شهرستان کوه چنار ضمن تسلیت سالروز شهادت سومین شهید محراب، شهید آیت الله دستغیب بیان داشت:
امشب با وجود این شهید گمنام، شهرستان ما خیلی زیبا شده است واین زیبایی در حالات مرحوم شهید دستغیب است که مدام می گفت خدایا وقت وصل چه موقع است.

وی تصریح کرد:این دستغیب ها جوانانی مثل این شهدا تربیت کردند و همین بس که آیت الله دستغیب مردم دار و ولایت مدار بود.

خادم الشهدا اسماعیل کریمی در پایان مراسم با تاکید بر حفظ انقلاب و اسلام که دو ماموریت اصلی شهدا هست به روایت گری پرداخت.

روضه خوانی و مداحی نیز از دیگر برنامه های این یادواره بود.

 

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 300 توسط mirghaderi و در روز شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷:۱۲
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 297
۱ / ۹ / ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

عینک‌های قاچاق روانه بازار نشدند

فرمانده انتظامی اقلید گفت: در بازرسی از یک سواری ۴۰۵ انواع عینک‌های قاچاق به ارزش ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.؛

فرمانده انتظامی اقلید گفت: در بازرسی از یک سواری ۴۰۵ انواع عینک‌های قاچاق به ارزش ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ مراد صارمی اظهار داشت: ماموران انتظامی کلانتری “دژکرد” اقلید حین گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی این شهرستان به یک سواری پژو ۴۰۵ حامل بار مشکوک و آن را با اقدامات فنی و تخصصی توقیف کردند.

 

او افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو یک هزار و ۹۹۲ عدد عینک خارجی قاچاق کشف و راننده را نیز دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، افزود: راننده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 297 توسط mirghaderi و در روز دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶:۵۰
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 293
۱۸ / ۸ / ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶

کلید فارس؛

به واکسن نزده ها خدمات حمل و نقل عمومی ارائه نمی شود

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس گفت: با توجه به مصوبه اخیر ستاد مرکزی مقابله با کرونا، کسانی که واکسن نزده اند اجازه استفاده از خدمات ناوگان حمل و نقل جاده ای را را ندارند، مگر تست پی سی آر منفی 72 ساعته داشته باشند. ؛

به گزارش کلید فارس به نقل از  خبرگزاری فارس از شیراز، علی یزدانی با اشاره به مصوبه اخیر ستاد مرکزی مقابله با کرونا، اظهار داشت:افراد واکسینه نشده محدودیت های بیشتری برای استفاده از ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر خواهند داشت.

وی افزود: با اجرای طرح هوشمند، امکان کاهش محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد ، بنابراین پذیرش مسافر با رعایت این مصوبه در اتوبوس ها تا ۸۰ درصد ظرفیت بلا مانع خواهد بود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به آغاز این طرح در فارس از هفته گذشته همچنین گفت : کارت واکسیناسیون مسافران حمل و نقل جاده ای که در حال حاضر به صورت بازرسی حضوری بررسی می شود از اول آذر ماه جاری با استعلام سیستمی نیز قابل کنترل خواهد بود.
یزدانی با یادآوری مجدد در خصوص عدم ارائه خدمات به افراد واکسینه نشده در پایانه های مسافربری استان فارس گفت : از مردم خواهشمندیم هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون در برابر کووید-۱۹ اقدام کنند.

وی گفت: هم استانی های عزیز می توانند شکایات خود را در زمینه عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حمل و نقل جاده ای با شماره تلفن گویای ۱۴۱ یا ارسال پیامک به شماره  ۲۰۰۰۱۴۱ و یا با شماره تلفن مدیر مسئولی که در اتوبوس ها نصب است مطرح کنند.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 293 توسط mirghaderi و در روز سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶:۱۱
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 290
۱۸ / ۸ / ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲

کلید فارس؛

طرح شاهد موجب شکوفایی علمی اقشار ایثارگر شده است

استاندارفارس گفت: با اجرای طرح شاهد،نظاره گر رشد روز افزون فرزندان شهدا و ایثارگران در رتبه های کنکور و عرصه های علمی و مدیریتی کشور هستیم. ؛

به گزارش کلید فارس به نقل ازخبرگزاری فارس از شیراز، محمد هادی ایمانیه در مراسم تقدیر از ایثارگران برتر در حوزه های علمی که به صورت مجازی و ملی با حضور رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهارداشت: اگرچه در گذشته شاهد کنایه های در زمینه استفاده از سهمیه و توان متوسط فرزندان شاهد و ایثارگر بودیم ولی اجرای طرح موفق شاهد باعث رقم خوردن شکوفایی علمی اقشار ایثارگر شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که طرح شاهد با مشارکت بنیادشهید و وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اجرا شده است، افزود: امروزه با اجرای طرح شاهد هزاران فارغ التحصیل هم از مدارس و هم دانشگاه ها برای عرصه های علمی و مدیریتی کشور فارغ التحصیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر چندین فرزند شهید بدون استفاده از سهمیه، توانستند رتبه های برتر کشور را به دست بیاورند، گفت: نوید می دهیم با تقویت هرچه بیشتر طرح شاهد، فرزندان شهدا و ایثارگران بدون استفاده از هیچ سهمیه ای بتوانند با رتبه های بالا، مدیریت های علمی و مدیریتی کشور ‌را در دست بگیرند.
در این مراسم  استاندار فارس از فرزندان شاهد دارای رتبه های برتر کنکور در استان فارس تقدیر به عمل آورد.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 290 توسط mirghaderi و در روز سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲:۳۳
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 287
۱۸ / ۸ / ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

کلید فارس؛

استهبان؛ قطب تولید زعفران در فارس

کارشناس مسئول گیاهان دارویی جهاد کشاورزی استان فارس گفت: امسال استان فارس با کشت هزار و ۲۰۰ هکتار زمین زیر کشت زعفران، مقام چهارم کشور در تولید طلای سرخ را کسب نمود که شهرستان استهبان با بیشترین سطح کشت، رتبه نخست تولید زعفران استان را به خود اختصاص داد. ؛

به گزارش کلید فارس به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، زعفران از زمان‌های بسیار قدیم در دارو سازی و آشپزی مورد استفاده قرار می گرفت و با تحقیقات علمی، مزایای بی نظیر آن نیز به اثبات رسیده است. خواص طلای سرخ ایران زمین برای درمان و زیبایی به قدری است که لقب طلای سرخ را برازنده‌ی آن کرده است. زعفران به دلیل ترکیبات فعالش که اثرات زیادی در سیستم غدد درون ریز ما دارد، بسیار شناخته شده است. با خاصیتی عجیب، این ادویه تاثیری بسیار مفید در تحریک ترشح هورمون‌های خاصی که باعث خوشحالی ما می‌شود، دارد و باعث بهبود روحیه کلی ما خواهد شد.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی جهاد کشاورزی استان فارس در مورد برداشت زعفران در استان فارس گفت: امسال استان فارس با کشت هزار و ۲۰۰ هکتار زمین زیر کشت زعفران، مقام چهارم کشور در تولید طلای سرخ را کسب نمود.

حشمت الله صادقی با بیان این موضوع که از ۳۶ شهرستان استان فارس، ۲۶ شهرستان، مستعد کشت زعفران هستند، گفت: با وجود کشت زعفران در ۲۶ شهرستان استان فارس، اما شهرستان استهبان با بیشترین سطح کشت، قطب تولید زعفران استان است.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی جهاد کشاورزی استان فارس، تغییر الگوی کشت، عدم نیاز به آب زیاد و درآمد زایی را از مهمترین دلایل افزایش کشت زعفران در سال های اخیر اعلام کرد.

این کارشناس سازمان جهاد کشاورزی فارس می گوید: با توجه به برداشت ۴۲۰۰ کیلوگرمی این محصول در سال گذشته و علی رغم افزایش ۱۰۰ هکتاری، زمین های زیر کشت زعفران در سال جاری، به علت خشکسالی و گرمای غیر متعارف در تابستان امسال و همچنین غیر بارور بودن نسبی پیاز زعفران در سال اول کشت، پیش بینی می شود، مقدار محصول زعفران تا پایان فصل برداشت یعنی نیمه آذرماه، در استان فارس، نسبت به پارسال افزایش نداشته باشد.

صادقی همچنین تاکید می کند که؛ کیفیت، عطر و طعم زعفران فارس، خوب است و رتبه پنجم صادرات زعفران در کشور، متعلق به استان فارس است، اما به علت صادرات این محصول به صورت خام و در بسته بندی های بزرگ، سود زیادی عاید کشاورزان این محصول نمی شود. در بازار داخلی نیز در فصل برداشت زعفران که از نیمه آبان ماه شروع میشود، به علت بالا رفتن عرضه محصول، قیمت آن به حداقل مقدار خود در طول سال می‌رسد. فرآوری زعفران و صادرات این محصول در بسته بندی های شکیل و در اندازه های کوچک با نام کشور ایران و استان فارس باعث سود بیشتر کشاورزان و شناخته شدن این محصول در بازار جهانی می‌شود.

وی همچنین گفت: کشاورزان در تهیه و کشت زعفران باید به کیفیت پیاز و گواهی سلامت آن دقت کنند.اصولاً جابجایی پیاز زعفران از استانی به استان دیگر، قاچاق محسوب می شود، مگر اینکه با مجوز سازمان جهاد کشاورزی استان مبدا و مقصد و داشتن گواهی سلامت و بهداشت پیاز زعفران. اما انتقال پیاز درون استان مشکل قانونی ندارد و نیاز به مجوز خاصی هم نیست، اما از آن جا که کیفیت زعفران برداشت شده توسط یک کشاورز به شرایط محیطی، کیفیت پیاز کاشته شده، شرایط نقل و انتقال پیازها، شرایط کاشت و برداشت و کیفیت آب و خاک منطقه بستگی دارد، بهتر است با کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند.

صادقی همچنین در مورد مشکلات استحصال زعفران گفت: کمبود دستگاه های مکانیزه برای پاک کردن گل زعفران، یکی از مشکلات است که باعث شده در کیفیت زعفران هم بی تاثیر نباشد.

 

مهدی توسلی، یکی از زعفران کاران منطقه استهبان از مشکلات خود میگوید: غیر از کم آبی و گرانی کود و نهاده های کشاورزی، بزرگترین مشکلی که زعفران کاران با آن روبرو هستند، تمیز کردن گل زعفران است.

وی با اشاره به این که، زعفران، پرچم گل است و جدا کردن زعفران از گل آن کاری سخت و وقت گیر و هزینه بر است، از جامعه نخبگان درخواست کرد که با حمایت دولت به ساخت دستگاهی جهت استحصال زعفران، همت گمارند.

شهرستان استهبان با بیش از ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت، بیشترین زعفران را در فارس تولید می کند و در فصل برداشت زعفران، تقریبا همه خانم های این شهرستان مشغول پاک کردن زعفران می شوند.

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 287 توسط mirghaderi و در روز سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹:۴۷
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 277
۵ / ۸ / ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸

به گزارش کلید فارس ؛

بیانیه روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان اقلید

پس از انتشار مصوبات سفر استانی ریاست محترم جمهوری به استان فارس، که متأسفانه علیرغم ارائه درخواست های به حق مردم شهرستان اقلید توسط نماینده محترم به مسئولین استانی، شهرستان اقلید مورد بی مهری قرار گرفته بود؛

 

پس از انتشار مصوبات سفر استانی ریاست محترم جمهوری به استان فارس، که متأسفانه علیرغم ارائه درخواست های به حق مردم شهرستان اقلید توسط نماینده محترم به مسئولین استانی، شهرستان اقلید مورد بی مهری قرار گرفته بود،

دکتر مسلم صالحی طی نامه ای مکتوب مراتب اعتراض خود را به نمایندگی از طرف مردم نجیب شهرستان اقلید به دفتر ریاست محترم جمهوری اعلام داشتند و درنطق اعتراضی خویش در صحن مجلس خواستار بازنگری در تخصیص اعتبارات به مطالبات مردم شهرستان اقلید شدند.

لذا ایشان پیرو پیگیری های هفته گذشته، با همراهی استاندار محترم جناب آقای دکتر ایمانیه در چند روز اخیر پیگیر مطالبات شهرستان شدند که به لطف خداوند متعال و توجه دولت انقلابی وخدمتگزار آیت الله رئیسی بخش قابل ملاحظه ای از طرح های اولویت دار شهرستان مورد توجه قرار گرفت و اعتبارات لازم برای اجرائی شدن آنها پیش بینی گردید.

ماحصل این پیگیری ها در هفته جاری از لحاظ میزان اعتباری در مقایسه با سایر شهرستان های فارس به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است که به شرح ذیل به اطلاع مردم شریف و ولایت مدار شهرستان رسانده می شود:

 

۱-تأمین اعتبار جاده طریق الرضا به میزان تکمیل پروژه و در مرحله اول به مبلغ دویست میلیارد تومان

 

۲- تکمیل فاز نهایی محور سورمق به اقلید

 

۳- تکمیل شبکه فاضلاب شهر اقلید با اعتبار یکصد و هفتاد میلیارد تومان و آغاز مطالعات تکمیلی فاضلاب شهرهای سده و دژکرد

 

۴- تأمین اعتبار ساختمان درمان بستر شهر دژکرد به میزان پانزده میلیارد تومان

 

۵- اختصاص بودجه یکصد و پنجاه میلیارد تومانی به پست برق خنجشت در جهت تقویت شبکه برق شهرستان

 

۶- موافقت وزارت نیرو با طرح مطالعاتی کانال کشی رودخانه های مسیر باصری هادی، باصری آقاجان و جدول نو دژکرد و تأمین اعتبار بیست میلیارد تومانی در بودجه سال آتی

 

۷- موافقت وزیر محترم راه و شهرسازی با تکمیل محور پاسارگاد به احمدآباد از طریق سازمان راهداری

 

۸- صدور مجوز بیمارستان جدید شهراقلید و قرار گرفتن در ردیف بودجه دولت به عنوان یک پروژه رسمی و در حال تکمیل

 

ضمنا در اطلاعیه های بعدی نتایج پیگیری های دکتر صالحی در هفته آینده در مورد دیگر مشکلات شهرستان و همچنین صنایع شهرستان و مسئله فولاد اقلید به استحضار مردم شریف شهرستان اقلید خواهد رسید.

 

 

*روابط عمومی دفترنماینده مردم شریف اقلید وسرحد چهاردانگه*

ثبت شده در سایت کلید فارس طی شماره 277 توسط mirghaderi و در روز چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸:۲۱
© Copyright 2022 http://kelidefars.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر